Wszywka alkoholowa Esperal Rzeszów

Na czym polega zaszycie alkoholowe? Wszywka Esperal walczy z uzależnieniem

Zaszycie alkoholowe – czyli nic innego, jak wszywany alkoholikowi esperal. O samym zabiegu wszycia esperalu słyszy się od dawna. Czy wiemy jednak, na czym dokładnie polega? 

Esperal Cennik

Wszywka alkoholowa to zyskujący na popularności sposób leczenia uzależnień alkoholowych. Esperal (a konkretnie jego substancja czynna, disulfiram) to środek wywołujący symptomy do złudzenia przypominające te występujące przy ostrym zatruciu alkoholowym. Przyjmowany jest on w formie małych tabletek “zaszywanych” na pośladku lub pod łopatką.

Wszywka Rzeszów – jak dokładnie wygląda zabieg zaszycia?

Całość zabiegu zaszycia alkoholowego wykonywana jest przez lekarza chirurga. Lekko nacina on skórę, by następnie umieścić pod nią specyfik. Wszywany alkoholikowi disulfiram powoli uwalniany jest do krwiobiegu, by utrzymywać swoje działanie przez kolejne 8 do 12 miesięcy. 

Procedura trwa krótko – bo jedyne 30 minut. Po zakończonym zabiegu pacjent może bezpiecznie wrócić do domu i pracy. Nie należy również martwić się o dolegliwości bólowe – w tym celu stosowane jest znieczulenie miejscowe. 

Esperal to skuteczny sposób leczenia alkoholizmu w Rzeszowie. Sam w sobie nie wywołuje żadnych efektów ubocznych, więc nie jest przez nas wyczuwalny. Jego bądź co bądź nieprzyjemne dla nas działanie będziemy mogli dostrzec dopiero, gdy substancja czynna Esperalu wejdzie w interakcję z alkoholem. Co ważne, wszywka nie oddziałuje na inne leki i przyjmowane preparaty. Nie musimy się więc obawiać, że kompleksowa terapia alkoholowa utrudni nam codzienne funkcjonowanie.

Wszycie Esperalu w Rzeszowie – dlaczego jest tak opłacalne?

Zaszycie alkoholowe nie jest całościowym panaceum na alkoholizm. Stanowi jedynie element kompleksowego leczenia. Wszywka dosłownie odstrasza od dalszego picia. Disulfiram w połączeniu z alkoholem powoduje tak uporczywe dolegliwości bólowe, że na samą myśl o alkoholu czujemy wstręt i niechęć do sięgania po kieliszek. Działanie to oparte jest na zasadzie terapii awersyjnej. Odwraca to mechanizm odpowiedzialny za pielęgnowanie nałogu. W tym momencie zamiast swego rodzaju gratyfikacji po wypiciu – dostajemy karę. Przykre dolegliwości związane z wypiciem alkoholu następują już po 10 minutach i utrzymują się przez kilka godzin.

Esperal to innowacyjny element terapii alkoholowej, który zyskuje coraz większe rzesze zainteresowanych. Terapia awersyjna sprawdza się nawet w najcięższych przypadkach. Poczucie, że nasze życie jest zagrożone, jest w stanie skutecznie zahamować chęć dalszego picia. Razem z zaszyciem alkoholowym warto pomyśleć również o całościowym leczeniu uzależnień alkoholowych. Psychoterapia uzależnień alkoholowych razem z esperalem to kompleksowe leczenie potrafiące powstrzymać nawet najcięższe przypadki choroby alkoholowej.

Esperal zyskuje na popularności

W niektórych przypadkach zaszycie alkoholowe może być jedynym sposobem, by pacjent rzeczywiście dojrzał do gotowości na zmianę swojego stylu życia. Za jego skutecznością stoi również fakt, iż coraz więcej pacjentów faktycznie decyduje się na skorzystanie z tego rodzaju sposobu leczenia alkoholizmu w Rzeszowie. 

Przed samym zabiegiem nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych badań. Ważne jedynie, by w momencie wszycia esperalu organizm był trzeźwy, co przekłada się na zachowanie trzeźwości na minimum dobę przed zabiegiem. Można też skorzystać z zabiegu detoksu. Nie trzeba również martwić się o dolegliwości bólowe – ewentualne uczucie obcego ciała pod skórą znika po kilku dniach, gdy organizm się przyzwyczai. Same tabletki pod skórą są zupełnie niewidoczne, co wydaje się być bardzo istotne, gdy chcemy zachować dyskrecję.

Strona główna

Detoks alkoholowy